وسیله کمکی برای پوشیدن جوراب   

یکی از عزیزان ضایعه نخاعی تماس گرفتند ومشکلشان در خصوص پوشیدن جوراب را مطرح کردند ودر ضمن خواستند تصویری هم ازاین وسیله نشان دهیم .در پاسخ باید گفت افرادی که دچار آسیب نخاعی ویا معلولیت شدید جسمی وحرکتی هستند مثل افرادی که دچار MS هستند معمولا" نمی توانند خم شوند وجوراب بپوشند ،لذا استفاده از این وسیله کمکی می توانند بسیار مفید باشد تا فرد وابسته به دیگران نباشد .

روش ساخت این وسیله بسیار ساده است وهرکسی با ابتدایی ترین وسایل موجود در منزل می تواند این وسیله رابسازد وروش ساخت کامل ان را در کتاب وسایل کمکی که در  سایت بهزیستی کشور قابل دانلود است معرفی کردم وهمچنین سایت www.disabilityproducts.com در این خصوص می تواند خیلی کمک نماید.

 در این سایت تعداد زیادی از وسایل کمک توانبخشی مورد نیاز معلولین جهت پوشیدن لباس،خوردن غذا،نوشتن،استفاده از لوازم آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و...معرفی شده است.

لینک
   معرفی پورتال مناسب سازی   

ستاد مناسب سازی استان خراسان رضوی اقدام به راه اندازی سایت به آدرس http://www.afa-khrz.ir/

 کرده که علاوه بر ارائه آخرین اخبارواطلاعات استان در زمینه مناسب سازی ،در خصوص استاندارد های فضاهای شهری،مبلمان وتجهیزات، ساختمان هاو...مطالب متنوعی را با تصاویردرسایت قرارداده که میتواند برای علاقمندان مفید باشد.

این حرکت دوستان در ستاد مناسب سازی خراسان رضوی قابل تقدیر است وامیدواریم که این اقدام با همین انگیزه قوی که شروع شده تداوم داشته باشد. این گونه تلاش ها  به طور قطع یقین در رسیدن به جامعه ای با قابلیت دسترسی برای همه وبدون مانع موثر خواهد بود وذکر این نکته را لازم می دانم که ضروری است ستاد مناسب سازی کشورکه به نوعی هدایت وراهبری امر مناسب سازی را درکشور به عهده دارد نیز اقدام به راه اندازی سایت نماید تا علاوه بر معرفی اقدامات وتجارب استان ها ،محملی باشد برای بیان مسائل ومشکلات وراهکارها ونیز گوشه ای از انتظارات دوستان علاقمند به مباحث مناسب سازی را برآورده نماید . 

لینک